EMRE ALTINDAĞ

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Emre Altındağ, 1980 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi.

İlkokulu Diyarbakır’da, ortaokul ve liseyi Ankara’da okuyan Emre Altındağ; yüksek öğrenimini ise iki ayrı üniversitede birden tamamladı. Dicle Üniversitesi Maden Mühendisliği ve Çankaya Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Altındağ, çok genç yaşta iş dünyasıyla tanıştı.

Eğitim yaşamı devam ederken adım attığı iş hayatında, üniversiteyi bitirdikten sonra aktif rol oynamaya başladı.

İnşaat, turizm, bilişim, akaryakıt, tarım, AVM ve medya sektörlerinde hizmet veren Altındağ Grup’un ortakları arasında yer alan Emre Altındağ, aile şirketinin bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmasında ön ayak oldu.

Yoğun iş yaşamı içerisinde mücadele ederken, sivil toplum kuruluşlarına da uzak kalmayan Emre Altındağ; 2003 yılında 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydeniz’in daveti üzerine Ankara Genç İşadamları Derneği’ne üye oldu.

Emre Altındağ ANGİAD’ta; Yılmaz Gürcüm başkanlığındaki 9. Dönem’de Genel Sekreterlik, Abdullah Değer’in başkanlığındaki 10. ve 11. Dönem’de Başkan Yardımcılığı, Fatma Semiz başkanlığındaki 12.Dönem’de ise Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF)’nun 2014 yılında yapılan olağan genel kurulunda ise Emre Altındağ, Genel Başkanlığa seçilerek görevi Yunus Demirci’den devraldı.  

Profesyonel iş yaşamını ve sosyal sorumluluk çalışmalarını Ankara ağırlıklı olmak üzere çeşitli illerde sürdüren Emre Altındağ, bu yöndeki çabaları nedeniyle çeşitli kurum ve kuruluş tarafından ödüllendirildi.

Evli olan Emre Altındağ, iyi derecede İngilizce biliyor.