EMRE ALTINDAĞ

Değerli Dostlarım…

Temelleri 1991 yılında atılan ve bugün kuruluşunun 25’nci yıldönümünü kutlayan ANGİAD; çeyrek asırlık geçmişine sayısız başarıyı, üretkenliği sığdırmış, şehrine ve ülkesine değer katmış bir sivil toplum kuruluşu olarak hepimizin onurudur.

ANGİAD’ın 13. Dönem Yönetim Kurulu olarak, geçtiğimiz şubat ayında devraldığımız hizmet bayrağını, aynı heyecan ve azimle daha yukarılara çıkarmak için çalışmalara başladık.

Camiamıza yakışır şekilde son derece seviyeli, coşkulu ve kamuoyunun yüksek ilgisiyle yaptığımız genel kurulun üzerinden 10 ay geçti.

Bu süre zarfında genel kurulda verdiğimiz sözleri yerine getirmek için süratle işbaşı yaptık.

Kuşkusuz öncelikli hedef üyelerimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak. Fakat benim ilk isteğim, tüm üyelerimizin kendilerini buraya ait hissetmesi, bu çatı altında buluşup dayanışma ve kardeşlik duyguları içinde hareket etmesiydi. Bugün geriye dönüp baktığımızda bu isteğimin gerçekleşmeye başladığını gönül rahatlığıyla ifade edebilirim.

Değerli Arkadaşlarım…

Milletçe çok zor günlerden geçtik, geçiyoruz. Yurt içinde ve komşu ülkelerdeki çatışmalar, terör saldırıları, yaşanan gerilimler ve temmuz ayındaki hain darbe girişimi…

Ülkemiz 15 Temmuz gecesi uçurumun kenarından dönerken, o tarihten itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

Başta FETÖ ve PKK olmak üzere bölücü  terör örgütlerine karşı yürütülen çetin mücadeleler, ekonomiden sosyal yaşama kadar hayatın her alanını olumsuz etkiledi, etkilemeye devam ediyor.

Peki biz bu süreçte ne yaptık?

Biz 15 Temmuz darbe girişimine ve sonuçlarına rağmen bir kenara çekilip, kaderimize razı olmadık.

Aksine bir yandan demokrasiye sahip çıktık, bir yandan da projelerimizi başlatarak, ekonomiye, sosyal yaşama ‘can’ verdik.

Hiç zaman kaybetmeden “İşte ANGİAD Projemizi” uygulamaya koyduk. Bugüne kadar 100 civarındaki üyemizin işyerine giderek video ve fotoğraf çekimleriyle kendilerini ve firmalarını her türlü iletişim ağında tanıtmalarına olanak verdik.

İşte ANGİAD Projesi’nden aldığımız geri dönüşler, ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi, koşullar ne olursa olsun çalışıp üretince karşılığının mutlaka alındığını gösterdi bizlere.

Yıllardır bu dernek çatısı altında olmasına rağmen bırakın ne iş yaptıklarını, birbirlerini dahi tanımayan üyelerimiz olduğunu görünce de, İşte ANGİAD Projesi’nin önemini çok daha iyi anladık.

Bu çalışma, tüm üyelerimize ulaşıncaya, bütün üyelerimizin sesini duyuruncaya kadar devam edecektir, şüpheniz olmasın.

Yeni dönemde bakanlıklar, büyükelçilikler düzeyinde gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin yanı sıra Sırbistan ve Macaristan’a düzenlediğimiz yurt dışı iş seyahatlerimiz de son derece verimli geçti. Yurtdışı ticari gezilerimizin daha fazla sayıda üyemizin katılımıyla devam edeceğini bilmenizi isterim.

Sevgili Arkadaşlarım…

25 yıl önce temelleri atılan derneğimizin 13. Dönem Yönetim Kurulu olarak geleceğe dair umutlarımız dipdiri, çalışma ve üretme azmimiz en üst düzeyde.

25 yılda sadece üyelerinin değil, tüm Türkiye’nin meseleleriyle yakından ilgilenen ANGİAD, bundan böyle de ekmeğimizi kazandığımız Ankara’nın, büyük bir sevdayla bağlı olduğumuz Türkiye’nin ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmayı sürdürecek.

800’e yaklaşan üyemizle biz çok büyük bir aile, çok güçlü bir yapı ve Türkiye’nin gözbebeğiyiz.

Üyelerimizin enerjisi ve dinamizminden aldığımız destekle Türkiye’nin en güçlü STK’larından biri olmaya devam edeceğiz.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

 

Emre ALTINDAĞ

Ankara Genç İşadamları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı